برق خورشیدی چیست؟

برق خورشیدی چیست؟

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
برق خورشیدی چیست؟
مقاله زیر یک فایل آموزشی کناره در ضمینه برق خورشیدی از وبسایت های معتبر جهانیست و در مورد :
حوض خورشیدی چیست؟ مزایای انرژی خورشیدی و فناوری خورشیدی
صحبت میشود.
اجرای پروژه پمپ آب خورشیدی یک اینج و ارتفاع 40 متر(برق خورشیدی چیست؟) Solar Pond یکی از امیدوار کننده ترین فناوری ها در استفاده از انرژی خورشیدی برای اهداف مختلف است. این یک جمع کننده انرژی در مقیاس بزرگ با انرژی گرمایی داخلی از راه های مختلف مانند گرم کردن فرآیند ، یخچال و خشک کردن است.
با گرم شدن هوا ، هوا بالاتر می رود و به همین ترتیب ، هنگامی که آب توسط اشعه خورشید گرم می شود ، آب گرم از کف حوضچه بالا می رود و به سطح آن می رسد و هرگونه گرمای حاصل از جو را از دست می دهد. نتیجه این است که آب حوض تقریباً (برق خورشیدی چیست؟) در دمای جوی باقی می ماند. برای جلوگیری از این اتلاف گرما توسط همرفت در یک حوضچه خورشیدی ، نمک در لایه زیرین آب حل می شود. راه اندازی یخچال هتلی 5 فوت با برق خورشیدیاین باعث می شود که آب خیلی سنگین باشد تا بتواند (حتی در صورت گرم بودن) به سطح زمین برسد. بنابراین انرژی خورشیدی در حوضچه محبوس می ماند.
یک حوضچه خورشیدی از سه منطقه تشکیل شده است. ناحیه بالایی یا ناحیه سطح در دمای جو باقی مانده و مقدار نمک کمی دارد. ناحیه پایین بسیار گرم (110 درجه سانتیگراد) و شور است و وزن مخصوص آن حدود 20/1 است. این منطقه است که انرژی خورشیدی را به صورت گرما جمع آوری و ذخیره می کند و بنابراین به عنوان منطقه ذخیره سازی شناخته می شود. تفکیک این دو منطقه ، منطقه شیب دار است که به عنوان یک عایق شفاف عمل می کند و اجازه می دهد تا نور خورشید به منطقه پکیج آماده ارسال برق خورشیدیپایین برسد و انرژی گرمایی آن در آنجا گیر افتد. سپس انرژی مفید به صورت گرما از استخر خورشیدی خارج می شود.
حوضچه خورشیدی دارای سه مزیت عمده نسبت به سایر فناوری های خورشیدی است.
آنها هزینه کم در واحد سطح دارند.
می توان آنها را در مناطق وسیعی ساخت که باعث می شود تابش های خورشیدی منتشر در مقیاس بزرگ متمرکز شوند.
آنها حتی در فصل موسمی می توانند انرژی تأمین کنند.
هند اولین کشور آسیایی است که دارای یک حوضچه خورشیدی در بوژ (گوجرات) برق خورشیدی سیاراست. حوضچه خورشیدی بوژ برای تأمین حدود 220 میلیون کیلووات انرژی گرمایی سالانه ، حدود 12500 کیلووات برق سالانه و حدود 80،000 لیتر آب آشامیدنی در روز طراحی شده است.
این مقاله تبلیغاتی من نیست ، من فقط چیزهای آگاهانه را با همه خوانندگان در میان می گذارم.
سلام همه من یک وبلاگ جدید Natkhat Bachpan (کودکی شیطان) مخصوص کودکان و دانش آموزان می سازم. با این وبلاگ می خواهم فعالیت هایی را برای بچه ها ، دانش عمومی بچه ها ، شعرها برای بچه ها و موارد دیگر به اشتراک بگذارم. لطفاً از Natkhat Bachpan دیدن کنید و این بلاگ را به کودکان خود بگویید. (برق خورشیدی تولید برق خورشیدی صنعتیچیست؟)
(09368524133 مهندس زهانی مشاور برق خورشیدی)
حوض خورشیدی چیست؟ مزایای انرژی خورشیدی و فناوری خورشیدی

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *