برای برق خورشدیی چقدر هزینه کنم

برای برق خورشدیی چقدر هزینه کنم

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
برای برق خورشدیی چقدر هزینه کنم
مقاله زیر یک فایل آموزشی کناره در ضمینه برق خورشیدی از وبسایت های معتبر جهانیست و در مورد :
روندهای جدید در صفحه های خورشیدی برای تولید پایدار برق
صحبت میشود.
(برای برق خورشدیی چقدر هزینه کنم) صفحات خورشیدی ، سلول های فتوولتائیک نیز نامیده می شوند ، دستگاههایی هستند که نور خورشید را به برق تبدیل می کنند. امروزه ، انرژی خورشیدی به طور گسترده ای برای اهداف خانگی و همچنین تجاری استفاده می شود.
پیشرفت تکنولوژی تولید تجهیزات انرژی خورشیدی با هزینه کم را ممکن کرده است. تجهیزات مدرن کارایی بیشتری نسبت به تجهیزات قبلی دارند.
پیشرفت بزرگی در این فناوری وجود دارد – پانل های خورشیدی کریستالی ، فناوری (برای برق خورشدیی چقدر هزینه کنم) فیلم نازک و فناوری چند اتصالات بهترین عملکرد در تولید برق محسوب می شوند. در این مقاله بیشتر در مورد این فناوری ها خواهیم خواند.
پانل های خورشیدی کریستالی:
آنها از سیلیکون ساخته شده اند و براساس چیدمان بلورهای سیلیکون ساخته شده اند. دو نوع صفحه خورشیدی بلوری وجود دارد – تک بلوری و پلی بلوری.
• تک بلوری:
این پانل های خورشیدی کارآمدترین و مورد استفاده مردم هستند. آنها با استفاده از تک پوشش سیلیکون ساخته می شوند. یک صفحه تک بلوری متری می تواند 110-220 وات برق تولید کند. این پانل ها از اطمینان بیشتری برخوردار هستند زیرا طول عمر آنها بین 10-30 سال است. عملکرد پانل های تک بلوری در شرایط کم و زیاد نور بهترین است. آنها از نظر قدرت برداشت 11-22٪ کارآمد هستند. آنها به تعمیر و نگهداری کم نیاز دارند و به راحتی در فضای کوچک یا سقف جایگزین می شوند. عیب این فناوری هزینه آن است. گرچه از سیلیکون (شن) ساخته شده است ، اما هزینه تصفیه مواد معدنی آن را بسیار گران می کند.
• پلی بلوری:
پلی به معنای بسیاری است. صفحات خورشیدی پلی کریستالی با استفاده از کریستال های مختلف ساخته می شوند. انواع مختلف کریستال ها با هم ترکیب شده و یک دستگاه واحد ایجاد می کنند. یک صفحه مربع پلی کریستالی با متر مربع می تواند 120-130 وات قدرت برداشت کند. هزینه ساخت بسیار کم است و بنابراین ارزانترین منبع انرژی خورشیدی است. پانل ها در تبدیل انرژی 5/13 درصد کارایی دارند. صفحات پلی کریستالی برای استقرار در سقف به فضای کمتری نسبت به تک بلوری نیاز دارند. تنها عیب کارایی کمتر آنها در مقایسه با صفحات خورشیدی تک بلوری است.
فناوری نازک فیلم:
این فناوری تولید پانل های نازک را امکان پذیر می سازد که به راحتی می توانند در پاکت ساختمان گنجانده شوند. با این حال ، این فناوری در تولید برق در مقایسه با پانل های بلوری کارایی کمتری دارد. یک پانل فیلم نازک با فوت مربع می تواند 60-70 وات نیرو برداشت کند. این پانل ها می توانند در شرایط گرم ، انرژی بیشتری تولید کنند ، بنابراین برای آب و هوای گرم و مکانی که برای نصب فاکتور محدود کننده نیست ، ایده آل هستند. عیب این پنل ها این است که جایگزینی آنها دشوار است.
فن آوری چند اتصال:
فناوری پنل خورشیدی چند اتصالی در مقایسه با سایر فناوری ها 50٪ انرژی بیشتری تولید می کند. این فناوری در مقایسه با نمونه های خود حداکثر نور خورشید را جذب می کند. این فناوری با عملکرد 25 تا 30 ساله از نظر عملکرد قابل اعتماد است.
انرژی خورشیدی چند ساله و غیر آلاینده است. صفحات خورشیدی اخیراً اختراع شده اند و کارآیی و قابلیت اطمینان خود را در تولید برق نشان داده اند. آنها روز به روز در سراسر جهان محبوب می شوند. (برای برق خورشدیی چقدر هزینه کنم)
(09368524133 مهندس زهانی مشاور برق خورشیدی)
روندهای جدید در صفحه های خورشیدی برای تولید پایدار برق

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *