باکس باطری پروژه ی گلمکان

باکس باطری پروژه ی گلمکان

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
باکس باطری پروژه ی گلمکان
مقاله زیر یک فایل آموزشی کناره در ضمینه برق خورشیدی از وبسایت های معتبر جهانیست و در مورد :
ظهور فتوولتائیک
صحبت میشود.
انواع سیستم های برق خورشیدی(باکس باطری پروژه ی گلمکان) فتوولتائیک توانایی تولید برق به روشی تمیز ، ساکت و قابل اطمینان را به مصرف کنندگان ارائه می دهد. سیستمهای فتوولتائیک از سلولهای فتوولتائیک تشکیل شده اند ، دستگاههایی که انرژی نور را مستقیماً به برق تبدیل می کنند. از آنجا که منبع نور معمولاً خورشید است ، غالباً سلول های خورشیدی نامیده می شوند. کلمه فتوولتائیک از “عکس” به معنی نور و “ولتائیک” آمده است که به تولید برق اشاره دارد.
بنابراین ، فرآیند فتوولتائیک “تولید مستقیم برق از نور خورشید” است. فتوولتائیک را (باکس باطری پروژه ی گلمکان) اغلب PV می نامند. سیستم های PV توسط مصرف كنندگانی نصب می شود كه از قبل الكتریسیته از طریق شبكه تأمین می شوند اما خونه مجهز شده به سیستم خورشیدیمی خواهند به طور مستقل تری زندگی كنند یا نگران محیط زیست باشند. برای برخی از برنامه های کاربردی که مقدار کمی برق مورد نیاز است ، مانند جعبه های تماس اضطراری ، سیستم های PV اغلب حتی وقتی برق شبکه خیلی دور نیست ، قابل توجیه هستند.
وقتی برنامه ها به مقادیر بیشتری از برق احتیاج دارند و دور از خطوط برق موجود هستند ، سیستم های فتوولتائیک در بسیاری از موارد می توانند کم هزینه ترین و مناسب ترین گزینه را ارائه دهند.
امروزه در چراغ های خیابانی ، دربازکن دروازه و سایر کارهای کم مصرف ، با کاهش قیمت و افزایش کارایی ، محبوبیت فتوولتائیک در سراسر جهان به دست می آید.
پنل های 325 ولتحداکثر قدرت اوج آرایه های فتوولتائیک خورشیدی نصب شده در سراسر جهان در پایان سال 2005 حدود 5300 مگاوات بود و سیستم های متصل به شبکه بزرگترین منطقه رشد را نشان می دادند. توجه داشته باشید که آرایه های فتوولتائیک خورشیدی دارای فاکتورهای ظرفیت حدود 20٪ هستند که از بسیاری دیگر از منابع صنعتی برق کمتر است. بنابراین پیک خروجی پایه نصب شده در سال 2005 می توانست خروجی متوسطی در حدود 1060 مگاوات (203 × 5300) را فراهم کند. این نشان دهنده 0.03 درصد تقاضای جهانی در آن زمان بود.
برنامه های تشویقی در مقیاس بزرگ ، ارائه مشوق های مالی مانند توانایی فروش برق اضافی به شبکه عمومی (“تعرفه های تغذیه”) ، سرعت نصب PV PV را در پنل های 5باسباربسیاری از کشورها از جمله ژاپن ، آلمان و ایالات متحده بسیار تسریع کرده است. ایالت ها.
اگرچه توان فتوولتائیک خورشیدی هیچگونه انتشار مستقیمی در حین کار ایجاد نمی کند ، اما به دلیل فرآیندهای صنعتی مورد استفاده در ساخت و دفع بعدی ماژولهای PV ، ممکن است به طور غیر مستقیم باعث آلودگی شود. در طول عمر یک ماژول ، سالهای انرژی پاک تولید شده بیش از این آلودگی اولیه را جبران خواهد کرد.
سلول های PV بدون ایجاد آلودگی هوا و آب ، مستقیماً نور خورشید را به برق تبدیل می کنند. سلولهای PV حداقل از دو لایه مواد نیمه هادی ساخته شده اند. یک لایه بار مثبت دارد و لایه دیگر منفی است. با ورود نور به سلول ، برخی از فوتون های حاصل پکیج خورشیدی 200وات . 09913566338از نور توسط اتم های نیمه هادی جذب می شوند ، و الکترون ها را از لایه منفی سلول آزاد می کند تا از طریق یک مدار خارجی جریان یابد و به لایه مثبت برگردد. این جریان الکترون جریان الکتریکی تولید می کند.
برای افزایش سودمندی خود ، ده ها سلول PV جداگانه در یک بسته مهر و موم شده و ضد آب و هوا به نام ماژول بهم متصل می شوند. وقتی دو ماژول به صورت سری به هم متصل می شوند ، ولتاژ آنها دو برابر می شود در حالی که جریان ثابت می ماند. وقتی دو ماژول به طور موازی سیم کشی می شوند ، جریان آنها دو برابر می شود در حالی که ولتاژ ثابت می ماند. برای دستیابی به ولتاژ و جریان مورد نظر ، ماژول ها به صورت سری و موازی با آنچه که آرایه PV نامیده می شود سیم می شوند. انعطاف پکیج2500 وات . 09913566338پذیری سیستم PV مدولار به طراحان این امکان را می دهد تا سیستم های انرژی خورشیدی ایجاد کنند که می تواند طیف گسترده ای از نیازهای الکتریکی را ، چه بزرگ و چه کوچک برآورده کند.
برخلاف فن آوری های مبتنی بر سوخت های فسیلی ، انرژی خورشیدی در هنگام کار منجر به انتشار مضراتی نمی شود ، اما تولید صفحات منجر به آلودگی می شود.
اگرچه سیستم های PV ممکن است به سرمایه گذاری قابل توجهی نیاز داشته باشند ، اما می توانند ارزان تر از پرداخت هزینه های مربوط به گسترش شبکه برق باشند. (باکس باطری پروژه ی گلمکان)
پکیج خورشیدی ارزان قیمت . 09913566338(09368524133 مهندس زهانی مشاور برق خورشیدی)
ظهور فتوولتائیک

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *