انواع مصارف برق خورشیدی

انواع مصارف برق خورشیدی

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
انواع مصارف برق خورشیدی
مقاله زیر یک فایل آموزشی کناره در ضمینه برق خورشیدی از وبسایت های معتبر جهانیست و در مورد :
تاریخچه شارژرهای باتری پنل خورشیدی
صحبت میشود.
(انواع مصارف برق خورشیدی) تاریخچه شارژرهای باتری انرژی خورشیدی باید با ظهور انرژی خورشیدی آغاز شود. تلاش ها برای گرفتن قدرت خورشید از طلوع انسان آغاز شده است. با درک قدرت خود برای دادن گرما و نور ، انسان را از ابتدای زمان شیفته خود کرد. لئوناردو داوینچی خورشید و روشهای مهار آن را در قرن پانزدهم مطالعه کرد.
اگرچه علم مدرن عاشقانه خدایان خورشید ، موجودات عرفانی و دیگر افسانه ها و داستان ها را از بین برده است ، اما کنجکاوی خود را از دست نداده است. مهار انرژی خورشید برای استفاده در باتری از زمانی آغاز شده است که فرانسه مدتها قبل از (انواع مصارف برق خورشیدی) کمبود سوخت دهه هفتاد به منبع انرژی متناوب نیاز داشت.
چارلز فریتز در سال 1883 توانست با اولین سلول خورشیدی اشعه خورشید را به برق تبدیل کند. بعد از آن در دهه 1880 از یک سلول خورشیدی برای گرم کردن آب در خانه اش استفاده شد. مطالعات ادامه داشت. امکانات استفاده از تمام منابع غیر قابل تجدید در قرن نوزدهم کاملاً شناخته شده بود. مردم در سراسر جهان هنوز ترجیح می دهند از زغال سنگ و سایر منابع غیرقابل تجدید انرژی استفاده کنند ، به گونه ای که هرگز تمام نمی شوند و یا عواقبی ندارند.
سه دانشمند از آزمایشگاه های بل ، کالوین فولر ، داریل چاپلین و جرالد پیرسون کشف کردند که سیلیکون نیمه هادی بسیار خوبی است. امروزه سلولها و صفحات خورشیدی معمولاً از سیلیکون ساخته می شوند.
این مراحل کوچک و در عین حال قابل تحسین ، گام های کودکانه برای استفاده های فراوان از انرژی خورشیدی امروز بود. اکنون ، انرژی خورشیدی بسیار بیشتر از آنچه در تاریخ تصور شده است ، در تولید انرژی تأثیر می گذارد. این دیگر تاریخ نیست ، این آینده است که به توان خورشیدی و توانایی استفاده از خورشید به عنوان منبع انرژی و تخلیه نکردن زمین از منابع تجدید ناپذیر بستگی دارد.
سپس قیمت نفت در دهه هفتاد دو برابر شد ، سرانجام دولت ایالات متحده تصمیم گرفت زمان و بودجه را برای تولید سلول خورشیدی سرمایه گذاری کند. این همان سلول برقی خورشیدی است که در سال 1953 توسط دانشمندان آزمایشگاه های بل تولید شد.
امروزه مجموعه شارژرهای باتری خورشیدی شگفت انگیز است. هنگامی که اسباب های الکترونیکی خود را موجودی می کنید ، می دانید که همه باید به این روش یا روش دیگر شارژ شوند. متوجه خواهید شد که بیشتر این شارژرهای برقی را می توان با شارژرهای باتری خورشیدی جایگزین کرد.
شارژر خورشیدی شامل صفحه های خورشیدی است. وقتی این صفحات در معرض تابش مستقیم آفتاب قرار می گیرند ، پنل ها انرژی خورشید را تبدیل کرده و در باتری شما ذخیره می کنند. هرچه انرژی بیشتری بخواهید ، به پنل خورشیدی بزرگتری نیاز خواهید داشت. شارژرهای خورشیدی قابل حمل در بسیاری از دستگاه های کوچک موجود و ساخته شده اند. ماشین حساب های خورشیدی برای چندین دهه وجود داشته است. در ابتدا بزرگ و دست و پا گیر ، اکنون اندازه جیبی دارند و کارایی بیشتری دارند.
باتری های خورشیدی داخلی معمولاً همان چیزی است که در این دستگاه های کوچک دستی پیدا خواهید کرد. قیمت حساب می شود. برخی از آنها بسیار کوچک هستند که فقط با نور خورشید نمی توانند دستگاه را شارژ کنند اما می توانند باتری داخلی را شارژ کنند. باتری های داخلی به احتمال زیاد باید قبل از فرسودن دستگاه تعویض شوند. تعویض باتری داخلی به احتمال زیاد هر چند سال یک بار اتفاق می افتد و خطری برای اکوسیستم است. باتری ضعیف در یک دستگاه جدید نیز یک مسئله بالقوه است.
شارژرهای خورشیدی خارجی زمانی عالی هستند که در جایی نزدیک به پریز برق نباشید. می توانید شارژر را در ساحل ، در یک کشور خارجی یا با قایق بدون برق AC به دستگاه خود وصل کنید. اگر اردو بزنید عالی هم هستند. می توانید پنل های خورشیدی را به اندازه کافی بزرگ بدست آورید تا همه چیز را در اردوگاه خود شارژ و قابل استفاده کنید بدون اینکه روی منابع تغذیه برق بزنید. هنگامی که برق در دسترس نیست ، آنها برای هر شرایط اضطراری ، بقا یا لذت شما عالی هستند.
قبل از سرمایه گذاری در یک شارژر خورشیدی ، مهم است که ببینید آیا می توان از لوازم و دستگاه های خود با یک دستگاه استفاده کرد. خرید اضافی کابل در برخی موارد ممکن است لازم باشد.
برای شارژ باتری های قابل شارژ به یک شارژر خورشیدی جداگانه احتیاج دارید. از آنجا که به احتمال زیاد از این در خارج از منزل استفاده خواهد شد ، مهم است که یکی را خریداری کنید که ضد آب باشد. اتصالات را تمیز و عاری از هرگونه مسدود شدن آنها نگه دارید و اگر تمیز و عاری از گرد و غبار و آلودگی باشد ، پانل ها نیز با کارایی بیشتری عمل می کنند. (انواع مصارف برق خورشیدی)
(09368524133 مهندس زهانی مشاور برق خورشیدی)
تاریخچه شارژرهای باتری پنل خورشیدی

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *