انتخاب اینورتر48ولت یا24ولت در برق خورشیدی

انتخاب اینورتر48ولت یا24ولت در برق خورشیدی

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
انتخاب اینورتر48ولت یا24ولت در برق خورشیدی
مقاله زیر یک فایل آموزشی کناره در ضمینه برق خورشیدی از وبسایت های معتبر جهانیست و در مورد :
نوسازی استخر شنا
صحبت میشود.
برق خورشیدی برای دوربین مداربسته(انتخاب اینورتر48ولت یا24ولت در برق خورشیدی) نوسازی استخر شنا – اندازه و جهت گیری
بخاری خورشیدی استخر معمولی متشکل از یک کلکتور است که از صفحات پلاستیکی ساخته شده است. این پانل ها دارای لوله هایی (به نام هدر) در بالا و پایین پانل هستند که اجازه می دهد آب به صفحه پلاستیکی وارد و خارج شود. هدرها توسط لوله های کوچک زیادی متصل می شوند که از طریق آنها آب جریان می یابد و توسط خورشید گرم می شود. اندازه کلکتور مورد نیاز برای استخر شنا به عوامل مختلفی از (انتخاب اینورتر48ولت یا24ولت در برق خورشیدی) جمله اندازه استخر ، آب و هوا ، دمای آب مطلوب ، شرایط باد ، میزان سایه اندازی استخر و تعداد دفعات استفاده از برق خورشیدی برای یخچالاستخر بستگی دارد. به طور معمول ، کل مساحت (متر مربع) کلکتور خورشیدی حداقل نیمی از سطح استخر خواهد بود. به عنوان مثال ، اگر استخر 500 فوت مربع را پوشش دهد ، جمع کننده ها باید حداقل 250 فوت مربع باشند.
جمع کننده ها باید رو به جنوب باشند و در زاویه ای برابر با عرض جغرافیایی استخر منهای 10 تا 15 درجه کج شوند. اگر این امکان وجود نداشته باشد و جمع کننده ها باید صاف قرار بگیرند یا باید رو به غرب باشند ، جمع کننده آنقدر نور آفتاب نخواهد گرفت. در این حالت ، یک منطقه جمع کننده بزرگتر برای جبران کاهش کارایی جمع کننده حاصل از نور خورشید کمتر مورد نیاز است. کلکتورهای استخر را می توان روی سقف برق خورشیدی روستاییساختمان نصب کرد یا روی قاب روی زمین نزدیک استخر نصب کرد. محل قرارگیری کلکتورها به میزان فضای موجود و میزان تابش نور خورشید به فضا بستگی دارد.
سرپوش گذاشتن
استخرها از طریق همرفت ، تبخیر و تابش از سطح استخر و از طریق هدایت از کناره ها یا دیواره های استخر ، گرما از دست می دهند. میزان گرمای از دست رفته به عوامل زیادی مانند دمای آب ، دمای هوا ، رطوبت ، فشار و باد در سطح استخر بستگی دارد. به طور متوسط ​​، استخرهای فضای باز تقریباً 90٪ گرمای خود را از سطح آب از دست می دهند: 70٪ با همرفت و تبخیر ، که مربوط هستند و 20٪ با تابش به برق خورشیدی سولارآسمان. حدود 10٪ توسط هدایت از دو طرف و پایین از بین می رود.
بهترین راه برای جلوگیری از اتلاف گرما در اثر تبخیر ، استفاده از پوشش پلاستیکی استخر است. یک پوشش استخر برای هر فوت مربع حدود 50 سنت هزینه دارد و می تواند تا پنج سال دوام بیاورد. یک پوشش شفاف یا شفاف بهتر از یک پوشش تیره یا مات عمل می کند زیرا به آفتاب باعث می شود استخر در طول روز گرم شود. قرار دادن پوشش روی استخر می تواند دمای آب را بین 5ËšF و 10ËšF افزایش دهد. مقدار واقعی به نوع پوشش ، زمان و مدت زمان استفاده در طول روز و میزان نور خورشید استخر بستگی دارد. اگرچه پوشاندن و کشف استخر به کار بیشتری احتیاج دارد ، اما برق خورشیدی برای باغ ویلاپوشش ها راهی ارزان برای گرم نگه داشتن آب استخر و کاهش میزان آب از دست رفته در اثر تبخیر هستند.
مراقبت از بخاری استخر
اکثر استخرهای شنا دارای سیستم فیلتر برای حفظ کیفیت خوب آب در استخر هستند. لوله کشی سیستم گرمایش استخر خورشیدی به سیستم فیلتر موجود استخر متصل است. تجهیزات ویژه جریان آب بین پمپ ، فیلتر ، کلکتور خورشیدی و استخر را کنترل می کنند.
اگر جمع کننده های خورشیدی به استخر موجود اضافه می شوند ، ممکن است لازم باشد یک پمپ گردش خون جدید اضافه شود زیرا ممکن است پمپ موجود برای انتقال کم کردن مصرف با سیستم برق خورشیدی UPS طلا فروشیآب از طریق جمع کننده ها بسیار کوچک باشد. در مناطقی از تگزاس که دمای یخ زدگی رایج است ، باید تجهیزات ویژه ای نصب شود تا هنگام خاموش شدن سیستم ، بتواند آب را تخلیه کند تا لوله ها یخ نزنند و آسیب نبینند. (انتخاب اینورتر48ولت یا24ولت در برق خورشیدی)
(09368524133 مهندس زهانی مشاور برق خورشیدی)
نوسازی استخر شنا

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *