محاسبات برق خورشیدی

محاسبات برق خورشیدی

1 برای طراحی سیستم خورشیدی ابتدا باید میزان مصرف انرژی وسایل و محاسبات آنها را انجام بدهیم سپس با توجه به نیاز می توانیم وات و تعداد پنل خورشیدی، شارژ کنترلر، باتری خورشیدی، اینورتر، وسایل حفاظتی و کابل ها را مشخص کرد.
2نیروگاه خورشیدی مجموعه‌ای از تجهیزاتی است که موجب می‌شود انرژی خورشیدی (نور) را جذب و به برق تبدیل نماید. نیروگاه‌های خورشیدی منفصل از شبکه یا آفگرید هرجا که شبکه برق سراسری نباشد یا برق کشی هزینه بالایی داشته باشد مورد استفاده قرار می‌گیرد مثل منازل مسکونی دور از شبکه برق، باغات و دامداری‌ها، خانه‌های ییلاقی، پمپ‌های آب کشاورزی، چراغ‌ها و هشدار‌های جاده‌ای، تأسیسات مخابراتی و نظامی، تفرجگاه‌ها، عشایر، پکیج‌های مسافرتی، برق‌دار کردن روستا‌های دورافتاده و…
3برااطلاعات بیشتر و خرید تماس بگیرید
4۰۹۹۱۳۵۶۶۳۳۸ مهندس زهانی
5
6
7
8
9
10
محاسبات برق خورشیدی
مقاله زیر یک فایل آموزشی کناره در ضمینه برق خورشیدی از وبسایت های معتبر جهانیست و در مورد :
مزایای پنل های خورشیدی
صحبت میشود.
(محاسبات برق خورشیدی) پنل خورشیدی وسیله ای است که برای جذب انرژی از خورشید به منظور تولید گرما یا در بسیاری موارد برق مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین از آن به عنوان سلول فتوولتائیک یاد می شود زیرا از سلولهای زیادی ساخته شده است که برای تبدیل نور خورشید به برق استفاده می شود. تنها ماده اولیه این صفحات خورشیدی خورشید است. به گونه ای ساخته شده است که سلولها رو به خورشید قرار دارند تا حداکثر جذب اشعه خورشید را فراهم کنند. هرچه انرژی خورشید بیشتر باشد ، الکتریکی که تولید می شود نیز بیشتر است. صفحات خورشیدی به دلیل (محاسبات برق خورشیدی) مزایای زیادشان که بسیار بیشتر از موارد منفی است ، در بسیاری از خانه های دنیا استفاده می شود. در زیر به برخی از این موارد مثبت پرداخته شده است.
یکی از مزایای بسیار مهم استفاده از صفحات خورشیدی عدم انتشار گازهایی است که در خانه های گلخانه ای رایج است. این پانل ها هیچ دود ، فلزات شیمیایی یا سنگین را که می توانند از عوامل خطر برای سلامتی انسان باشند ، منتشر نمی کنند. بنابراین صفحات خورشیدی در مقایسه با سوزاندن سوخت های فسیلی برای تولید انرژی سازگار با محیط زیست هستند. این از آنجا که انتشار کربن خطرناک است و جلوگیری از انتشار آن در حفاظت از محیط فعلی و آینده ما بسیار مهم است. دوستانه بودن محیط زیست از آنجا که دولت دائماً در حال یافتن راههایی برای کنترل گرمایش کره زمین است مهم است و استفاده از صفحات خورشیدی یک روش عالی برای شروع است. بنابراین صفحات خورشیدی تنظیم تمیزی دارند و هوا را تازه می گذارند. مهمتر از همه آنها در پیشگیری از بسیاری از موارد بروز سرطان کمک می کنند. دلیل این امر این است که گفته شده برخی از محصولات برخی از منابع انرژی مانند انرژی هسته ای به دلیل شروع جهش در سلول ها باعث سرطان می شوند.
ثانیا ، استفاده از پانل های خورشیدی انرژی مستمر رایگان را برای کسانی که از آن استفاده می کنند تضمین می کند. این امر عمدتا به این دلیل است که تنها هزینه نصب شده است. پس از نصب ، انرژی آزاد می شود ، زیرا پانل برای کار با آن به تعمیر و نگهداری منظم یا سوخت نیاز ندارد. همچنین برای عملکرد خود به مواد اولیه ای احتیاج ندارد. تا زمانی که پرتوهای خورشید وجود داشته باشد که در بیشتر نقاط جهان یک امر روزمره است ، کار می کند. در جهانی که توزیع برابر منابع به طور مداوم در جستجوی آن است ، این امر از اهمیت زیادی برخوردار است زیرا همه در هنگام استفاده از انرژی خورشیدی حقوق یکسانی دارند. این به این دلیل است که انرژی حاصل از خورشید روی همه می افتد. این روش خوبی برای حفظ برابری در مقایسه با انرژی حاصل از سوخت های فسیلی است که خانه های کم درآمد در بسیاری از موارد از پس آن بر نمی آیند.
این مزیت نیز وجود دارد که استفاده از صفحات خورشیدی امکان تمرکز قدرت را فراهم می کند. این بسیار مهم است زیرا بسیار ارزان است. دلیل اصلی این امر این است که وقتی قدرت غیرمتمرکز نیست ، باید بین همه تقسیم شود و در نتیجه به بسیاری از مناطق منتقل می شود. با این اتفاق هزینه های بسیار زیادی متحمل می شود. این شامل؛ سایش و پارگی وسایل نقلیه ، آلودگی هوا در میان دیگران. این هزینه ها همه در قبض های برق افراد گنجانده شده است زیرا دولت هزینه ها را تأمین نمی کند. بنابراین استفاده از صفحات خورشیدی به عنوان یک طرح پس انداز و ایجاد احساس انصاف از مزایای بیشتری برخوردار است زیرا قدرتمندان تمایل دارند از مزایا استفاده کرده و از موقعیت های خود برای اختلاس وجوه استفاده کنند. این از نظر شهروندان منصفانه نیست. این بدان دلیل است که بیشتر آنها برای تأمین هزینه های زندگی خود تلاش می کنند.
یک صفحه خورشیدی می تواند از شبکه استفاده شود. این مزیت بزرگی برای کسانی است که در مناطق بسیار منزوی یا مناطق روستایی زندگی می کنند. خاموش بودن شبکه به این معنی است که خانه به شبکه برق ایالت متصل نیست. این مزیت کم هزینه بودن را دارد زیرا ممکن است نصب برای افرادی که در مناطق جداگانه زندگی می کنند بسیار گران باشد. این افراد در بسیاری از موارد به دلیل اینکه بعضی اوقات مقرون به صرفه نیست ، خطوط برق آنها قطع می شود. پنل های خورشیدی راه حلی برای این امر ارائه می دهند زیرا نصب آنچنانی ندارد. با این حال ، کسانی که در شهرها زندگی می کنند می توانند از تکنیک خارج از شبکه نیز استفاده کنند. یک مزیت اضافی در این مورد این است که هیچ قانونی در مورد اینکه آیا فرد می خواهد از صفحه های خورشیدی استفاده کند یا خارج از شبکه کار کند ، وجود ندارد. این مسئله در هنگام استفاده از انرژی الکتریکی تولید شده توسط سوخت های فسیلی مسئله ای است.
پنل های خورشیدی فرصت های شغلی ایجاد می کنند. این از اهمیت بالایی برخوردار است ، زیرا نرخ بیکاری در جهان امروز بسیار زیاد است. این مشاغل در قالب تولید پنل های خورشیدی ، تحقیق در مورد پیشرفت های بیشتر ، نگهداری ، توسعه و ادغام فرهنگی ایجاد شده اند. با ادامه حضور خورشید ، این مشاغل تضمین می شوند زیرا در حال انجام و اصلاحات مداوم در این دستگاه است. مشاغلی مانند تعمیر و نگهداری و نصب نیازی به آموزش طولانی مدت ندارند و بنابراین برای کسانی که مهارت زیادی ندارند و بیکار هستند از مزایای بیشتری برخوردار است.
استفاده از انرژی خورشیدی از دستکاری قیمت و سیاست در امان است. این واقعیت که هیچ ماده اولیه ای وجود ندارد که صرفاً توسط انحصار کنترل شود ، اطمینان حاصل می کند که دستکاری در قیمت ها همانطور که در مورد سوخت های فسیلی اتفاق می افتد ، وجود ندارد. با استفاده از سوخت های فسیلی ، قیمت ها می توانند به اندازه قدرت های انحصاری افزایش پیدا کنند (محاسبات برق خورشیدی)
(09368524133 مهندس زهانی مشاور برق خورشیدی)
مزایای پنل های خورشیدی

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *